Išrinkti festivalio „Muzika erdvėje“ idėjų konkurso laureatai

Rugsėjo antrąją savaitę įvyksiantis tarptautinis įvietintos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“ iš kūrinių idėjų konkursui pateiktų paraiškų atrinko tris nugalėtojus. Jų idėjos bus įgyvendintos šių metų programoje.

Kaip teigia viena iš festivalio meno vadovų Agnė Matulevičiūtė, trečią kartą rengiamas konkursas kiekvienais metais praplečia festivalio programą dažnai jaunų autorių kūriniais, įdomiomis idėjomis ir netikėtomis „Muzikos erdvėje“ pagrindinės temos interpretacijomis. „Šie metai – ne išimtis. Labai džiugu, kad konkursui idėjas pateikė ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantys menininkai. Tai sustiprina festivalio tarptautiškumą ir skirtingų kultūrų kūrybinių idėjų cirkuliaciją“, – sako A. Matulevičiūtė.

Festivalio organizatorių sprendimu, iš pateiktų paraiškų šiemet atrinkta Alessandro Perini (IT-SE) garso instaliacija „Dead Tree Spectrum“, nagrinėjanti laikinumo, gyvybės ir mirties temas. Kartu autorius šia instaliacija atkreipia dėmesį ir į žaliųjų erdvių išsaugojimo Vilniuje problematiką. Į festivalio programą taip pat bus įtraukta Justo Bø (Justas Butkus) objektinė instaliacija „Laik‘matis“. Meditatyviame kūrinyje autorius nagrinės laiko reliatyvumą, jo socialinį konstruktą. Taip pat iš konkursui pateiktų idėjų atrinkta Raimondos Žiūkaitės instaliacija-performansas „Vitrina“. Menininkė, atižvelgdama į karantinų metu visuomenės išgyventas naujas patirtis, kvies apmąstyti laiko ir izoliacijos santykį.

„Svekiname konkurso laureatus ir neabejojame, kad jų kūriniai praturtins šių metų festivalio programą, – sako festivalį organizuojančios viešosios įstaigos vadovas Matas Drukteinis. – Tikrai buvo nelengva atrinkti kūrinius. Konkursui pateiktos idėjos įvairiais kontekstais, skirtingomis formomis ir raiškos priemonėmis siekė atskleisti laiko temą – buvo be galo įdomu ir tikimės, kad jos vienokia ar kitokia forma pasieks publiką.“

Šiais metais festivalis „Muzika erdvėje“ nagrnės laiko temą. Programoje bus pristatyti kūriniai, kurie atskleis laiko sampratą įvairiais aspektais – fizikiniu, socialiniu, antropologiniu, psichologiniu, filosofiniu ir kitais diskursais. Be konkurso metu atrinktų kūrinių, klausytojai turės galimybę susipažinti su kompozitorių Antano Jasenkos, Marijos Paškevičiūtės, Lew Zhurbin (JAV), Mato Samulionio, Agnės Matulevičiūtės, Vykinto Baltako, Andriaus Šiūrio specialiai festivaliui ir Vilniaus viešosioms erdvėms sukurtais ar adaptuotais kūriniais.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top
Scroll to Top