„Muzika erdvėje“ 2020 nagrinės žmogaus ir valstybės santykį: skelbiamas konkursas

Rugsėjo 10–13 dienomis tradiciškai Vilniuje vyksiantis festivalis „Muzika erdvėje“ skelbia šių metų temą ir kviečia kompozitorius teikti įvietintų muzikos kūrinių koncepcijas konkursui.

Šiai metais festivalis skiriamas Lietuvos nepriklausomybės 30–mečiui. Festivalio tema: „Žmogus ir valstybė: Homo lituanicus. Šį kartą kompozitorius kviečiame apžvelgti paskutinius 30 Lietuvos valstybingumo metų: analizuoti demokratiją ir pilietiškumą̨, valstybės institucijas ir kasdienį žmogaus gyvenimą, jo kaitą per šiuos metus, reflektuoti ryškiausius šių dešimtmečių įvykius ar procesus – viso to reikšmę šiandieninei ir būsimai lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės raidai.

Siūlome nagrinėti temas, kurios ypač aktualios dabar, kai siekiama tvarių demokratinių procesų, dedamos pastangos, ugdant pilietinę savimonę, formuojant valstybės ir tautos vizijas ateičiai, ieškant šalies ir lietuvio savito identiteto bruožų šiuolaikiniame pasaulyje.

Iki 3 konkurso metu atrinkų kūrinų bus įtraukti į festivalio programą. Konkurse gali dalyvauti pavieniai kompozitoriai ar kūrybinės komandos iš bet kurios šalies, dalyvių amžius neribojamas. Konkurse gali dalyvauti naujų kūrinių idėjos ir anksčiau įgyvendinti kūriniai, kurie yra adaptuoti festivalio koncepcijai ir temai.

Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Šiemet įvietintus kūrinius pristatys Paul Trimakas (JAV), Rūta Vitkauskaitė (UK-LT), Gintaras Sodeika (LT), Juta Pranulytė (LT), Matas Drukteinis (LT), Agnė Matulevičiūtė (LT) ir konkurso metu atrinkti kompozitoriai.

Tarptautinis festivalis „Muzika erdvėje“ – kūrybinė platforma, skirta nagrinėti visuomenės, garsinės aplinkos ir erdvės santykį. Nuo 2014 metų organizuojamo festivalio komozitorių specialiai sukurtos muzikinės instaliacijos bei performasai jau įgarsino daugiau nei 20 Vilniaus miesto ir jo apylinkių erdvių: PPC „Panorama“, Valdovų rūmai, „Swedbank“ administracinis pastatas, „Halės“ turgavietė, miesto viešasis transportas, geležinkelio stotis, Vilkpėdės ligoninė, Lazdynų mikrorajono požeminė perėja, miesto nakvynės namai, Bernardinų sodas, požeminė stovėjimo aišktelė po V. Kudirkos aikšte, Energetikos ir technikos muziejus bei kiti. 

Festivalio meno vadovai – Agnė Matulevičiūtė ir Matas Drukteinis.

Festivalį „Muzika erdvėje“ 2020 iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top
Scroll to Top