Pateikta fotomenininko Remigijaus Treigio kandidatūra Nacionalinei kultūros ir meno premijai

Viešoji įstaiga „Meno genas“ pateikė vieno žymiausių lietuvių fotomenininko Remigijaus Treigio kandidatūrą Nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Remigijus Treigys (g. 1961) – vienas nuosekliausių Lietuvos fotomenininkų tiek estetikos, tiek meninės raiškos ir autorinės technikos atžvilgiu, per daugiau nei tris dešimtmečius savo kūryba stipriai prisidėjęs prie kryptingo šiuolaikinio lietuvių fotografijos meno formavimosi, nacionalinės fotografijos identiteto stiprinimo ir sklaidos šalyje bei tarptautiniu mastu. Šį nuoseklumą puikiai atspinti menininko fotografijų serijos „Rūke“, „Uždarų erdvių“ ir „Miesto erdvių“, kuriamos nuo 1987-88 metų iki šiol, bei didžiojoje jo kūrybos dalyje naudojama sidabro želatininio atspaudo ant popieriaus technika, suteikianti aiškiai atpažįstamą stilistinį išskirtinumą ir vertybinį kūrybos vientisumą. R. Treigys per visą kūrybinį laikotarpį yra surengęs 46 personalines parodas Lietuvoje, tarptautiniuose fotografijos festivaliuose ir tokiose užsienio šalių ekspozicinėse erdvėse, kaip Bonos miesto muziejus (Vokietija), Esdvik parodų salė Stokholme (Švedija), Rygos fotografijos muziejus (Latvija), Lenkija, Slovakija, Suomija. taip pat dalyvavęs daugiau nei 70 grupinių parodų Lietuvoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Jungtinėse Amerikos valstijose bei Kinijoje. Tarptautinį menininko kūrybos pripažinimą parodo ne tik dalyvavimas parodose, bet ir kūrybinės studijos užsienio šalyse bei 2005 m. tarptautinės menininkų mainų organizacijos „CEC ArtsLink“ (JAV) R. Treigiui skirta stipendija su paroda Niujorke. Lietuvoje menininko darbai saugomi Nacionalinėje dailės galerijoje, Modernaus meno centre, Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fonde, Šiaulių fotografijos muziejuje, taip pat Odensės fotografijos meno muziejuje (Danija), PROARTIBUS centre (Ekenas, Suomija), Europos Parlamento meno galerijoje (Briuselis) bei privačiose kolekcijose.

„Remigijus Treigys yra itin kuklus ir santūrus žmogus, galbūt todėl, manome, fotomenininko kūryba ir asmenybė nepelnytai lieka „periferijoje“, nors jo fotografijos žavi skirtingas kartas, šalies ir užsienio kuratorius, menotyrininkus ir parodų lankytojus. Menininko žvilgsnis į aplinką ir nuotraukų metafiziškumas nuo paauglystės žavėjo ir mane, todėl išties džiugu, kad galime atsidėkoti šiam žmogui, savo kūryba davusiam tiek daug būties apmastymo akimirkų, ir pasiūlyti pagaliau nacionaliniu mastu įvertinti menininko Remigijaus Treigio asmenybę. Tikiuosi Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo komisija įvertis fotografijos menui ir visai kultūrai neabejotinai reikšmingą jo kūrybinę veiklą“, – komentuoja viešosios įstaigos direktorius Matas Drukteinis.

Išskirtinį Rūtos Šetikaitės interviu su Remigijumi Treigiu, galite rasti Voxart.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top
Scroll to Top