Kviečiame į režisieriaus A. Veverskio „Luošius“

Lapkričio 17 d., penktadienį, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3) režisierius Alius Veverskis kviečia dar kartą pro rakto skylutę pažvelgti į žmonių su negalia gyvenimą, kai jūs į juos nespoksote gatvėje.

Spektaklio „Luošiai“, sukurto pagal kanadiečių dramaturgo Davido Freemano tokio paties pavadinimo pjesę, premjera įvyko 2016 m. tarptautiniame teatro festivalyje „Tylos!“. Kūrinyje per ironijos, sarkazmo ir kartais vulgaraus humoro prizmę nagrinėjamas šlubų, paralyžuotų ir mikčiojančių luošių gyvenimas. Jus nustebins jų keliami klausimai ir problemos – tokios pačios, su kuriomis susiduriate kiekvienas. Jie žino, ką galvojate apie juos, bet niekada nedrįstate to pasakyti garsiai, tačiau ar numanote, ką jie galvoja apie jus?

Režisierius Alius Veverskis teigia, kad spektaklyje nekalbama vien tik apie žmones su negalia, nėra tikslo moralizuoti ar kelti gailestį, o svarstoma apskritai apie žmogų ir žmogiškumą. „Statydamas pjesę, per neįgaliųjų požiūrį į sveikuosius supratau kur kas platesnį sąvokos „negalia“ apibrėžimą – kiek daug to negalėjimo turime mes visi. Norėjosi, kad žiūrovui, taip pat kaip ir man bei aktoriams, ateitų ne deklaratyvus supratimas, kad esame lygūs, o tikras suvokimas – visi esame vienodi“, – apie kūrybinius siekius ir procesą pasakoja A. Veverskis.

Artėjant Tarptautinei žmonių su negalia dienai, kuri kiekvienais metais minima gruodžio 3–ąją, spektaklis „Luošiai“ ragina visuomenę dar sykį pergalvoti, kokiais kriterijais mes vertiname aplinkinius ir save pačius, ar tikrai esame tolerantiški ir suprantame jautrias visuomenės grupes, susiduriančias su socialine atskirtimi, diskriminacija ir paprasto bendražmogiškumo trūkumu. „Ši tema nepraranda aktualumo ir, manau, nepraras tol, kol visuomenė išsiugdys stiprų empatijos jausmą, kol žmonės bandydami perprasti kitus, pirmiausia nesugebės suprasti savęs. Tam spektaklis siūlo ne sudėtingą, deklaratyvų ir didaktišką, o ironišką būdą, kalbant apie paprastas gyvenimiškas situacijas, su doze sveiko humoro“, – kalba Alius Veverskis.

Spektaklyje vaidina jaunos kartos aktoriai: Anupras Jucius, Eglė Ancevičiūtė, Goda Simonaitytė, Justina Nemanytė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius, Vaiva Kvedaravičiūtė, Arnoldas Augustaitis. Vizualizacijas sukūrė menininkė Kamilė Stanevičiūtė.

Bilietus įsigyti galite: Tiketa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top
Scroll to Top