Prasideda intensyvus pasiruošimas unikaliai taktilinių reprodukcijų parodai

„Meno genas“, kaip organizacinis partneris, prisijungė prie viešosios įstaigos „Krantas“ įgyvendinamo projekto „XX–XXI a. Lietuvos dailinininkų kūrinių taktilinių repodukcijų paroda“. Šio projekto metu bus sukurta ir Lietuvos dailės galerijoje pristatyta paroda, skirta akliesiems ir silpnariagiams.

meno kūriniai. Bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga bus atrinkti XX–XXI a. Lietuvos dailę reprezentuojantys paveikslai ir sukurtos jų taktinlinės reprodukcijos, kurios suteiks išskirtinę galimybę nematantiems žmonėms susipažinti su nacionaliniu vizualiojo meno paveldu. Rengiama paroda įdomi ir tuo, kad itin retai vizualaus meno kūrinį galima paliesti ir su juo susipažinti per visai kitą pojūtį.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – praplėsti neregių bendruomenės meno pažinimo kompetencijas, tuo pačiu paveikslai tampa tam tikra realaus pasaulio pažinimo forma: nematantieji tokiu būdu gali susipažinti su vedo mimikomis, kūno raiška, jų interpretacijomis bei, nors ir subjektyviu, pasaulio atvaizdavimu.

Taktilines reprodukcijas kurs jaunos kartos skulptorius Jonas Aničas. Parodą Nacionalinėje dailės galerijoje planuojama pristatyti 2018-ųjų metų kovo pradžioje. Projekto metu vyks kūrybinės dirbtuvės, skirtos Vilniaus dailės akademijos studentams, taip pat edukacinės veiklos neregių bendruomei bei visiems atviri pažintiniai seminarai ir diskusijos.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top
Scroll to Top